/  До списку постів
20 / 11 / 2019

Сестри Глінські: дівчата у великому бізнесі. Частина 2

Ліза та Тетяна Глінські розповіли про досвід видання книг, про граблі, на які не варто наступати, та про те, заради чого хочеться жити і працювати.

— Лізо, як Ви дійшли до ідеї з виїзними майстер-класами?

— Спочатку ми з Танею планували давати майстер-класи лише у Києві. Але згодом зрозуміли, що ця схема невірна, адже наша цільова аудиторія — це зовсім не кондитери. Це звичайні люди, матусі з дітьми, які не можуть залишити сім’ю та поїхати в інше місто на навчання. Значить, ми маємо приїхати до них.

На той момент існували тільки стаціонарні школи та лише у Києві, а ми стали першими, хто запропонував так звану «школу на колесах». Наразі ми працюємо в одинадцяти регіонах України.

«Ми закуповували близько 200 кілограмів різноманітного інвентарю, форм, комбайнів, інгредієнтів, які возили з собою та збирали зі всього цього наче кубик Рубіка повноцінну навчальну школу».

— Тетяно, організація — це ж Ваша парафія. Як Ви знаходили локації?

— Ми зрозуміли, що в регіонах є великий попит на майстер-класи, у людей є бажання, але там немає приміщень. Тож я вирішила поїхати та знайти їх. Ліза на той час займалася підготовкою до участі у Чемпіонаті світу з кондитерської майстерності «Mondial Des Arts Sucres», а я почала їздити по регіонах та займатись організацією.

Я знаходила майданчики, що більш-менш нам підходили, наприклад, технікуми харчових технологій та тому подібне. Потім домовлялася з постачальниками обладнання — їм це також було до душі.

— Це все дуже важкий графік і великі навантаження. Тетяно, чи доводилося чимось жертвувати заради цього?

— Зараз ми багато від чого відмовляємося, щось делегуємо, щось переносимо. Два роки ми працювали абсолютно без вихідних. Навіть коли звільнялося трохи часу, і друзі чи знайомі кликали кудись піти розвіятися, я розуміла, що можу зараз сісти попрацювати, виконати такий-то план і це дасть мені такий-то результат — і віддавала цьому перевагу.

«Це було щось на кшталт зречення від людського».

— Лізо, як Ви витримували такий графік?

— Звісно, що це дуже складно. Я дійшла такого стану, коли ми якось зранку сиділи пили каву, а у мене лилися сльози. Я сказала Тані: «Якщо ми зараз не зупинимось, я просто піду кудись до лісу». У нас на той момент було заплановано заходів на два місяці вперед. Таня все відмінила, і ми полетіли до Японії, Еміратів, Франції. Так ми мандрували світом, жили тиждень в одному місці, тиждень в іншому...

«Зараз ми так захопилися подорожами, що вже встигли побувати вдвох у 25 країнах. З того часу, з нашої першої мандрівки, ми почали себе заохочувати таким чином».

— Лізо, а як зараз справляєтеся зі стресами та перевтомою, окрім подорожей?

— Я впевнена, що навколо людини існує енергетичне поле. І коли біля тебе забагато людей, воно руйнується і потребує відновлення. Раніше мені було потрібно три дні, аби відновитися. Зараз я роблю це швидше, всього за декілька годин.

А ще є у мене є така особливість - я після майстер-класів йду вночі до супермаркету, коли там немає людей, беру візок і починаю туди закидати все підряд. Я закидаю - Таня викладає назад. Така собі медитація.

— Лізо, розкажіть, як починався процес видання Вашої першої книги з кондитерської майстерності «От простого к сложному с Лизой Глинской»?

— Коли я навчалася у Парижі, то зрозуміла, що хочу видати свою книгу, в якій розповім про всі тонкощі, деталі та нюанси, поділюся всім тим, що знаю, всім, чого мені самій колись так не вистачало. Впродовж якогось часу я виношувала цю ідею, опрацьовувала рецепти, більшість з яких — авторські. І, коли все було зібране, я зрозуміла, що мені потрібен фудфотограф.

На той час робота професіонала була неймовірно дорогою. Але на своїх майстер-класах я працювала з Дмитром, який тоді був ще нікому не відомим фотографом. Якось я пожалілася йому, що не можу знайти людину для зйомки книги, та почула у відповідь: «Давай знімати разом, я готовий».

«Ми працювали над фото більш, ніж 6 місяців практично кожного дня, відсіяли більше 25 000 кадрів, з яких до книги потрапило понад 2 500. Коли текст та зображення були готові, я передала матеріали Тані, і вона далі займалася виданням книги».

— А чому Ви взагалі вирішили займатись виданням самостійно?

— Коли книга була лише на стадії розробки, я в різних інтерв’ю розповідала те, що хочу її видати. І ось, коли ми працювали над зйомкою книги, мені зателефонували і запропонували її видати. Сказали, що є вже готова «начинка», вони самі зроблять обкладинку, мені залишиться лише дати коментарі та приїхати на фотосесію...

Свою справу ми ніколи не називаємо бізнесом. Все, що ми робимо, виходить щиро, від душі, це те, що дійсно потрібно кожному. Ми цінуємо якість у всьому, від візуального виконання до змістового. Тому ми відмовились від такої пропозиції. Та й на той момент бюджет, витрачений нами, був у сотні разів вище, ніж той гонорар, що нам запропонували.

«Тоді я зрозуміла, що ні моя книга, ні жодний буклет так не видаватиметься. Я маю відповідати за кожне слово, яке публікується під моїм ім’ям».

— Тетяно, у Вас не було досвіду - як же Ви впоралися з таким завданням? З чого починали?

— Я дійсно ніколи не стикалася з виданням книг, але Ліза настільки впевнено казала, що я впораюсь, що я відчувала міцну віру у свої сили і те, що я на правильному шляху. Доводилось багато читати, вивчати процеси офсетного друку, я старалася зрозуміти всі тонкощі та нюанси, намагалася довіритися своїй інтуїції, яка вела мене правильним шляхом. Я відвідувала книгарні, дивилася, що є на полицях, потім дізнавалася, що є у зарубіжній літературі...

Зрештою я зрозуміла: того, що ми у підсумку хочемо бачити — ще немає в принципі, ні за змістом, ні за подачею матеріалу, ні за об’ємом, якістю, ціновою політикою.

«Ми намагалися знайти інвесторів для видання книги, але дуже важко було пояснити потенційну прибутковість, адже такої ніші не було, а ми хотіли її зайняти».

— Але ж Ви не опустили руки, це не в Ваших принципах?

— Звісно, що ні. Якось я натрапила в інтернеті на майстер-клас «Як видати книгу» й пішла туди. Якесь видавництво організувало буквально квартирник, на якому було всього 15 слухачів. Нам покроково і детально розповіли про всі етапи видання книги. Я склала для себе план і почала його втілювати.

Перша спроба, коли ми звернулися до доволі відомої типографії, виявилася фатальною - ми ледь не втратили 400 000 гривень, але це окрема історія. На щастя, нам все ж таки повернули цю суму, і ми звернулися до іншої типографії.

Потім в процесі видання ми стикалися зі складнощами дизайну, кольорокорекції фотографій, верстки. Проте це дозволило зрозуміти всі тонкощі та отримати майстер-клас на власному досвіді, що й допомогло у виданні наших наступних книг.

«Ми наступили на всі граблі, на які можна було наступити, але отримали безцінний досвід».

— Тетяно, а як Ви збиралися продавати книгу?

Спочатку ми розглядали лише книгарні. Але коли ми приходили і пропонували нашу книгу, на нас дивилися як на дивних, питали, хто така Ліза Глінська.

Потім я спробувала звернутися до дилерів, але вони забирають 30% і ще частину забирає книгарня, тому це також був не варіант. Я подумала, що краще зробити знижку 50% на книжку вартістю у 1500 гривень, і ми все одно залишимось у плюсі. Тому продаж ми зосередили тільки у своїх соціальних мережах та на сайті, а також на виставках та майстер-класах.

«Зараз книжкові інтернет-магазини самі нам телефонують і пропонують співпрацю».

— То як же було організовано перший продаж?

— Коли ми розмістили інформацію про книгу в соцмережах, ми зіткнулися з агресивною реакцією. Це був 2015 рік і 1500 гривень як для книги — це було багато. Тож я запропонувала Лізі організувати презентацію книги, куди ми могли б запросити прихильників Лізи, а вони мали б змогу купити книгу.

Ми обрали галерею «М17» у 300 квадратних метрів, завісили стіни величезними плакатами з фотографіями з книги. У ній міститься дуже багато мотиваційних посилів і нам було важливо, аби люди спіймали цю енергетичну хвилю. І нам це вдалося.

«Нам так хотілося поділитися з усіма цією подією, що ми організували справжнє свято, День народження нашої першої книги».

— Лізо, в чому ще була фішка заходу?

— Я приготувала 3500 тістечок макарон, наварила 100 літрів лимонаду, ми замовили музикантів, зробили торговельні точки. Але авантюра полягала у тому, що у нас не було грошей аби розрахуватись. Ніхто не знав, скільки дійсно людей прийде. І ми сподівалися, що все ж таки, буде достатньо відвідувачів, аби ми віддали ввечері 250 000 гривень — рівно стільки коштувала презентація. І нам це вдалося.

«Вразило те, що люди приходили з відкритими серцями, вони щиро раділи за нас, приносили чудові квіти, плакали разом з нами від щастя. Атмосфера була неймовірною, вишикувались довжелезні черги бажаючих отримати автограф, обійняти, сфотографуватися, привітати».

— І як після цього пішов продаж?

— Нам вдалося те, чого ми так прагнули. Після цієї презентації якщо десь з’являвся коментар про те, що треба бути божевільним, аби платити такі гроші за книжку, на нього відповідало одразу 4-5 людей з коментарями на кшталт «А ви її в руках тримали? Ви взагалі розумієте, про що кажете? Це ж шедевр!»

Перші три місяці ми продавали по 60 книг у день. Книгам додало цінності ще й те, що перші 6 000 примірників були з моїм підписом. І це був не якийсь коротенький підпис, я сиділа і виписувала ціле полотно.

«Ми продали свій перший тираж у 3000 примірників приблизно за чотири місяці».

— І що, все це лише через соцмережі?

— Так! Зараз у нас вже є сайт, але ми визначили, що саме через сторінки у соціальних мережах ми маємо 95% продажу. Люди хочуть спілкуватися, їм цікаво, що у тебе в житті відбувається, а все інше — просто супутнє. Але ця книга — вона допомагає людям розкритися, знайти щось своє.

У нас на майстер-класі була ситуація, коли приїхала жінка, і з порогу розплакалася, запитала, чи можна мене обійняти, привезла купу подарунків. Коли ми поцікавилися, що трапилось, вона сказала, що я змінила її життя. Виявляється, вона вийшла на пенсію і у неї не було грошей, а донька з-за кордону надіслала їй у подарунок сертифікат на мій майстер-клас. Вона навчилася там готувати якісь 3 торти і почала їх продавати у себе в невеличкому містечку. І її життя повністю перевернулося.

«У неї тепер є своя невеличка справа, вона і відчуває себе зовсім інакше. От заради таких історій і хочеться жити, хочеться працювати далі».

— Мабуть, це Вас найбільше надихає?

— Іноді мені здається, що кондитерська майстерність — це лише провідник, що дозволяє бути ближче до людей. Багато з тих, хто приходить до нас, кардинально міняють своє життя, починають вірити у свої сили та йдуть на зустріч своїй мрії.

Завдяки цьому кожного дня ми розуміємо, що життя не проходить даремно, ми надихаємо людей, а вони - окриляють нас...

Початок інтерв'ю

Сестри Глінські: дівчата у великому бізнесі. Частина 1

relax.ua

Реєстрація
Glinskaya Liza

Звідки Ви дізналися про Лізу Глінську?
* Поля обов'язкові для заповнення

Авторизація
Glinskaya Liza

Для оформлення замовлення потрібна авторизація

* Поля обов'язкові для заповнення

Скидання паролю
Glinskaya Liza

* Поля обов'язкові для заповнення

Товар додано до кошику

Перейти до кошику

/ к списку книг

Книга "ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ С ЕЛИЗАВЕТОЙ ГЛИНСКОЙ"

1500грн.

Купить книги можно, оформив заявку на нашем сайте
Также заказать книги Вы можете по тел: +380 (050) 203-44-44

Происхождение круассана

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Заметки о книге

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

Происхождение круассана

Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Заметки о книге

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

Происхождение круассана

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Заметки о книге

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

Василиса Кузнецова 12.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Инга Абдулова 10.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Инга Абдулова 09.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Информация о книге

 • Переплете, формата 290х210
 • 536 страниц мелованной бумаги (150 мг), вскрытой лаком
 • По весу до 3 килограммов
 • Корешок 4,5 см.
 • 17 разделов
 • Более 130 десертов и 250 рецептур
 • Пошаговые фотографиями, их более 1500.

Доставка книг

По Украине доставляем книги почтой. Также можем отправить в любой уголок мира. Мы найдем любой удобный для вас способ доставки и оплаты.

/ к списку рецептов

Карамельный чизкейк с шоколадом и Орео

 • diameter Диаметр формы 22 см
  Высота 5 см
 • temperature 160 °С
 • time 40 мин
 • oven 20-30 мин
 • hand-time 30-35 мин
 • convection-time Верх-низ, конвекция

Даже самые искушенные и привыкшие к моим десертам люди искренне радовались тому, что пробуют что-то новенькое и очень интересное. Это было в марте, а он всё ещё самый популярный из всех чизкейков. А ведь знаете, ничего удивительного! Мы любим холодные чизкейки за то, что их просто готовить, легко менять вкусы и можно немного экспериментировать с текстурами.

Вам понадобятся

 • Печенье Орео — 24 шт
 • Молоко 3,5%
 • Желатин листовой Ewald - 12 г
 • Сливки 33% — 50 + 250 г
 • Творожный сыр — 450 г
 • Карамель — 350 г
 • Паста арахисовая — 50 г
 • Шоколад молочный — 90 г
 • Желатин листовой Ewald - 12 г
 • Сливки 33% — 50 + 250 г
 • Творожный сыр — 450 г
 • Карамель — 350 г
 • Паста арахисовая — 50 г

Как это приготовить?

Шаг 1

Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Замешивать тесто можно и руками, но это дольше по времени и сложнее. В этом случае руки периодически опускайте в холодную, почти ледяную, воду, вытирайте насухо и продолжайте вмешивать холодное масло. Тесто не должно перегреваться!

Шаг 2

Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Замешивать тесто можно и руками, но это дольше по времени и сложнее. В этом случае руки периодически опускайте в холодную, почти ледяную, воду, вытирайте насухо и продолжайте вмешивать холодное масло. Тесто не должно перегреваться!
/ к списку мастер-классов

Авторские десерты от Елизаветы Глинской

22 июля - 3 августа 2019
Киев, Кулинарня школа DGF ( ул. Казимира Малевича, 86Н )
Базовый кондитерский курс:
Длительность - 10 дней, с 9:00 до 19-20:00, 10 человек в группе

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

1. Торт "Кружево"

Будем готовить: шокобисквит, вишню конфи, взбитый ганаш на молочном шоколаде, мусс на белом шоколаде, зеркальную глазурь.

2. Коронованная ежевика с инжиром

Будем готовить: сабле с фундуком, фундучный дакуаз, штройзель, хрустящий слой, компоте инжир-ежевика, фундучный мусс.

3. Торт "Солнечный лимон"

Будем готовить: штройзель, муале лимон, кремю лимон-имбирь, компоте лимон-груша, легкий лимонно-лаймовый мусс, декор меренга, зеркальная глазурь, мармелад лимонный на агаре.

4. Пирожное и торт "Горький шоколад"

Будем готовить: бисквит брауни, малина карамель, мусс с черным шоколадом, зеркальная глазурь.

5. Пирожное "Малиновое сердце"

Будем готовить: фисташка-крем, дакуаз с малиной, ягодное компоте, малиновая зеркальная глазурь.

6. Торт "Ягодный бум"

Будем готовить: японский бисквит, мусс на основе греческого йогурта, мусс из красных ягод, декор.

7. Макарон "Малина-чай матча"

Будем готовить: макарон, ганаш с чаем матча, малину кули.

8. Печенье дабл "Груша-тимьян"

9. Пирожное "Апельсин-капучино"

Василиса Кузнецова 12.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Инга Абдулова 10.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Инга Абдулова 09.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

/ к списку событий

Пряный вечер у камина Елизаветой Глинской

23 августа 2019
Киев, Кулинарня школа DGF ( ул. Казимира Малевича, 86Н )
Немного какао и историй из жизни
Длительность - 10 дней, с 9:00 до 19-20:00, 10 человек в группе

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

1. Расписание

Немного какао и историй из жизни

Василиса Кузнецова 12.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Инга Абдулова 10.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Инга Абдулова 09.06.2019

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.